Skuespillere fra “Far Til Fire” besøgte Randers torsdag
Se billedserie
Gruppe billede fra Venstre : Biografchef Rene Jensen, Hanne som er mor til Naja fra filmen, Mingus Hellemann Hassing, Producer Hans Bülow Ungfelt, Laura Lavigne Bie-Olsen, Elton Rokahaim Møller og hans mor Szhirley. Fotoserie: Jan Szwed.
Biografchef Rene Jensen var stolt over at se de cirka 400 besøgene da børneskuespillerne fra “Far til Fire i Solen” gæstede BioCity Randers i dag torsdag.
Filmen havde premiere den 28. juni og filmen er det 19. kapitel i rækken af den populære danske familiefilm.
En interessant detalje er, at tre af filmens børn spilles af børn til i forvejen kendte kunstnere. Lille Per spilles af 6-årige Elton, der er søn af sangerinden Szhirley. Ole spilles af Mingus, der er søn af skuespilleren Anne Louise Hassing. Og Yrsa, der også hedder Yrsa i virkeligheden, er datter af filminstruktøren AnneGrethe Bjarup Riis.
Filmen bliver instrueret af Martin Miehe-Renard og har på rollelisten Martin Brygmann som Far, Thomas Bo Larsen som Onkel Anders i de bærende voksen-roller.
Produceren Hans Bülow Ungfelt var også med på besøg i Randers.















Kommentarer